Ubiquiti EdgeSwitch ES-48-500W
Ubiquiti EdgeSwitch ES-48-500W
Your price incl. VAT (20.0%)
Comandat pentru disponibilitate
Delivery Data de livrare planificată prin curier către dvs 27-05-2026
Ubiquiti
Manufacturer
Product number
ES-48-500W
Product Code
RL002.460
Warranty
24 months
Product description
This is an automatic translation. You can see the original text here
Comutator PoE Gigabit L3 Ubiquiti EdgeSwitch ES-48-500W în design montat pe rack de 19 ", cu putere PoE maximă 500W . Comutator gestionabil cu 48 porturi metalice gigabit + (2) Porturi Gigabit SFP + (2) 1 / 10G SFP + porturi și 70Gbps capacitate totală.
24V pasiv și 802.3af / la PoE
Cel mai mare avantaj al său este Gigabit PoE pe fiecare port, care poate fi setat să fie PoE activ 802.3af / at cu putere maximă 34,2W / port sau pasiv 24V cu putere maximă 17W / por . Detectarea automată asigură funcționalitatea completă a dispozitivelor 802.3af și 802.3at fără configurare prealabilă. PoE 24V pasiv trebuie setat manual. Datorită acestor funcții, un element activ poate fi utilizat pentru a alimenta toate dispozitivele din rețeaua dvs.!
„UBNT
Modele 24 vs. 48 de porturi
UI avansat
„UBNT
Pachetul conține
  • Dispozitiv
  • Șuruburi montate pe rack
  • Cablu de alimentare
Download
https://download.discomp.cz/Ubiquiti/CE/ES-48-500W.pdf
Download CE
https://download.discomp.cz/Ubiquiti/Datasheets/EdgeSwitch_DS.pdf
Download Datasheet
https://download.discomp.cz/Ubiquiti/Navody/EdgeSwitch_AdminGuide.pdf
Download Admin Guide
https://download.discomp.cz/Ubiquiti/QSG/EdgeSwitch_ES-48_QSG.pdf
Download Quick Start Guide
Download SFP compatible list
https://www.ubnt.com/download/edgemax/edgeswitch
Download Latest Firmware
Technical parameters
LAN ports
Design
Rackmount
Switchning capacity [Gbps]
70
MAC address table
16000
Packet forwarding rate [Mpps]
104,16
Web management
Yes
Management
Web management, SSH, Telnet
Features
VLAN, QoS, L3, DHCP snooping
Power type
Mains power (230V)
Fans
Yes
LAN speed
(48) 10/100/1000Mbps
Max. LAN ports speed
1G
PoE type
PoE-Out (only)
RJ45 ports 1G
48
SFP cages
2
SFP+ cages
2
Optical interfaces
(2) 1000Mbps + (2) 1G/10Gbps
PoE-Out standards
802.3af, 802.3at, Passive 24V
PoE Out ports
48
PoE budget [W]
500
Max. power consumption [W]
500
Serial port
RJ45
Chassis design
Metal
Power via connector/terminal
230V AC